RSS | Sitemap
  • Akupunktur ile bir çok hastalığın tedavisinde başarı sağlandığına inanıyormusunuz ?

    Yükleniyor ... Yükleniyor ...
AKUPUNKTUR
SİGARANIN ZARARLARI VE AKUPUNKTUR İLE SİGARA BIRAKMA
MİDE ÜLSERİ VE REFLÜ
C:Pelvik kas destek problemleri nelerdir? Kadında pelvik bölgede bulunan organlar...
C:Pap Smear Testi (Smear) nedir? Ne için kullanılır? Pap smear testi (smear veya...
C:Bu yaş grubundaki günlük dengeli olarak et, süt, tahıl, meyve, sebze, yağ ve...
C:Saç kaybından yakınan birçok insan yaşadığı her dökülmenin ardında bir...
C:Baharın gelmesiyle birlikte daha aktif ve enerjik olmayı beklerken, kendimizi daha...
AKUPUNKTUR ANALJEZİSİ

Son zamanlarda akupunktur, enternasyonel ilgisini ve popüler olmasını analjezik
etkisine borçludur.Bu yöntem, esas itibari ile tedavi akupunkturundan ayırt edilmelidir. Çünkü burada  tedavi akupunkturuna karşılık, stimülasyonun sonuçlandırılması ile analjezik etki de sona erer.

 

Bu alanda, Viyana Ekol’ünü Benzer, Pauser ve Trauscheke temsil eder. Bütün gösterilmiş metodlar, serbest olarak birbirleri ile beraber kullanılabilir. Hangi şekilde olursa olsun, ek olarak ilaçla tedavi de mümkün olup, Çin’de bu kombinasyon çok uygulanır.
En sık kullanılan akupunktur şekli vücüt akapunkturudur. Buna ”klasik akupunktur” da denir.Çinlilerin görüşüne göre, ”Hayat Enerjisi” vücudun içinde ve üstünde olmak üzere belirli hatlar boyunca akar ve bu hatların belirli yerlerinde akupunktur noktaları bulunur..

acupuncture

0 Kez Yorumlandı.
Facebook Twitter More...
YORUM YAP
Adınız...

E-Mail Adresiniz...

Web Siteniz (varsa)

BENZER MAKALELER
AKUPUNKTURUN ETKİLERİ
Akupunkturun bilimsel bir tedavi metodu olup olmadığını araştırılmasının iki yönü vardır: Birincisi genel olarak akupunktur tedavisinin etkili olup olmadığının araştırılmasıdır. İkincisi ise akupunkturun temel kabullerinin irdelenmesidir; bu ikinci kısım içinde en stratejik alan tedavi esnasında kullanılan noktaların derinin üzerindeki diğer noktalardan farklı özelliklere sahip olup olmadıklarının araştırılmasıdır. Bu ikinci hususun bir uzantısı olarak meridyenlerin... Devamı...
ANALJEZİK ETKİ
Analjezik etkiden kasıt akupunkturla ağrının giderilmesidir. Akupunkturun ağrıyı nasıl giderdiği ile ilgili çeşitli görüşler mevcuttur. Bu görüşlere değinmeden önce ağrı kavramını gözden gecirmekte yarar vardır. Ağrı, gerçekte olan veya olması çok muhtemel bir doku harabiyeti ile beraber gözüken, hoşa gitmeyen duyusal veya heyecansal bir tecrübedir. Ağrı, emosyonel bir bozukluk olarak da nitelendirilebilir; bu bozukluk, beyinde, limbik sistemdeki anormal bir aktiviteden... Devamı...