RSS | Sitemap
  • Akupunktur ile bir çok hastalığın tedavisinde başarı sağlandığına inanıyormusunuz ?

    Yükleniyor ... Yükleniyor ...
AKUPUNKTUR
SİGARANIN ZARARLARI VE AKUPUNKTUR İLE SİGARA BIRAKMA
MİDE ÜLSERİ VE REFLÜ
C:Pelvik kas destek problemleri nelerdir? Kadında pelvik bölgede bulunan organlar...
C:Pap Smear Testi (Smear) nedir? Ne için kullanılır? Pap smear testi (smear veya...
C:Bu yaş grubundaki günlük dengeli olarak et, süt, tahıl, meyve, sebze, yağ ve...
C:Saç kaybından yakınan birçok insan yaşadığı her dökülmenin ardında bir...
C:Baharın gelmesiyle birlikte daha aktif ve enerjik olmayı beklerken, kendimizi daha...
ALLERJİ

İnsanların hergangi bir maddeye karşı hassas olmalarına ve bu madde ile karşılaştıkları zaman vücutta kaşıntılar, yanmalar, saman nezlesi, bulantı, ishal gibi olayların ortaya çıkmasına allerji denilir. Allerjik hastalarda ayrıca nefes darlığı, astım, baş ağrısı gibi değişik şikeyetler olur. Allerjik hastalıklar içinde astım bronşiyale ve allerjik rinit en yaygın olanlarıdır. Allerjiyi yapan maddelere allerjen adı verilir.

En sık karşılaşılan allerjenler şunlardır;

– Ev tozu akarları
– Polenler
– Hayvan allerjenleri
– Besin allerjenleri
– Küf mantarları
– İlaç allerjenleri

BELİRTİLERİ
– Aksırık
– Kaşıntı
– Burun akıntısı
– Burunda tıkanma (Konjestiyon)
– Kuruluk hissi

TEDAVİ VE KORUNMA
Allerjik hastalıklarda en etkili yöntem, allerjiyi meydana getiren allerjenlerden uzak durmaktır. Evdeki evcil hayvanlar uzaklaştırılmalı, çevre kontrolüne yönelik vakumla temizleme, havayı filtre ederek temizleyen sistemler ve havalandırma gibi tedbirler ihmal edilmemelidir.

alerji

AKUPUNKTUR İLE TEDAVİ

Akupunktur vücudun bağışıklık sistemini güçlendirmekte ve direnci arttırarak hastanın enfeksiyona yakalanmasını en aza indirmektedir. Vücut kendi streoidini salgılar, yara içeriden tedavi edilir. Akupunktur tedavisi sayesinde allerji reaksiyonlarını oluşturan salgılar azalır. Stres, sıkıntı, depresyon önlenir ve tedavi edilir.
Pekin’deki Çin Akademisinde yürütülen bir çalışmada 71 astımlı hasta iki gruba ayrılarak, bir gruba akupunktur uygulanmış, diğeri ilaç tedavisine (kromolin sodium, albuterol, fenoterol vb) devam etmiştir. 12 gün sonra yapılan değerlendirmede, akupunktur grubunda kalp ve akciğer işlevlerinin anlamlı olarak daha fazla düzeldikleri gözlenmiştir.

 

0 Kez Yorumlandı.
Facebook Twitter More...
YORUM YAP
Adınız...

E-Mail Adresiniz...

Web Siteniz (varsa)

BENZER MAKALELER
YORGUNLUK SENDROMU
Bazılarımız için mevsim ne olursa olsun, günler sanki sırtlarında bir çuval taş ile yokuş çıkmaya benziyor. Her gün yorgunluk içinde geçiyor ve ne kadar dinlenirlerse dinlensinler bir türlü kendilerine gelemiyorlar. Sabahları zor uyanıyor ve güne hızlı bir başlangıç yapabilmek için kahve veya sigara gibi uyarıcılara ihtiyaç duyuyorlar. Kas ağrıları, uyku bozuklukları, zihinsel performansın bozulması, alerjiler ve boğaz yanması bu tabloya eşlik eden belirtilerin... Devamı...
GÖZ TANSİYONU GLOKOM
Halk arasında “Göz tansiyonu” diye de bilinen glokom,  artan göz içi basıncının göz siniri hücrelerine zarar vermesiyle oluşur ve göz siniri hücreleri öldüğü zaman da kalıcı görme kaybına sebep olabilir. Dünyagöz Etiler’den Prof. Dr. Can Üstündağ, glokomun her insanda, her yaşta ortaya çıkabilecek bir hastalık olduğunu söyleyerek, “özellikle 35 yaştan sonra herkeste glokom olabilir. Ancak ailede glokomu bulunanlarda, şeker hastalığı olanlarda ve miyoplarda... Devamı...