RSS | Sitemap
  • Akupunktur ile bir çok hastalığın tedavisinde başarı sağlandığına inanıyormusunuz ?

    Yükleniyor ... Yükleniyor ...
AKUPUNKTUR
SİGARANIN ZARARLARI VE AKUPUNKTUR İLE SİGARA BIRAKMA
MİDE ÜLSERİ VE REFLÜ
C:Pelvik kas destek problemleri nelerdir? Kadında pelvik bölgede bulunan organlar...
C:Pap Smear Testi (Smear) nedir? Ne için kullanılır? Pap smear testi (smear veya...
C:Bu yaş grubundaki günlük dengeli olarak et, süt, tahıl, meyve, sebze, yağ ve...
C:Saç kaybından yakınan birçok insan yaşadığı her dökülmenin ardında bir...
C:Baharın gelmesiyle birlikte daha aktif ve enerjik olmayı beklerken, kendimizi daha...
GUATR

 

Boynun önünde solunum borusunu kalkan gibi örten tiroid bezinin büyümesinden kaynaklanan bir hastalıktır. Tiroid bezinin gereğinden fazla hormon salgıladığı guatr türüne iç guatr, hormon düzeyi normal olan nodülsüz türüne basit guatr, içinde nodül bulunan guatr türüne ise nodüllü guatr denilmektedir.

Nodül tiroid’de bulunmaması gereken yumru ve kütledir. Tiroid herkeste bulunan bir organdır. Hormon üretir ve kanımıza verir. Vücudumuz için hayati öneme sahip bu hormona tiroksin denir. Guatr hastalığı en çok Türkiye’de görülür. Daha çok iyot eksikliğinden kaynaklanır. Geceleri nefes darlığı yapar, rahatsız edici öksürüklere sebep olur.

TEDAVİ : İlaç tedavisi ve iyot tedavisinin dışında akupunktur ile tedavi edilebilir. Hastalığın seyrine göre cerrahi müdahale gerekebilir.

guart

0 Kez Yorumlandı.
Facebook Twitter More...
YORUM YAP
Adınız...

E-Mail Adresiniz...

Web Siteniz (varsa)

BENZER MAKALELER
YORGUNLUK SENDROMU
Bazılarımız için mevsim ne olursa olsun, günler sanki sırtlarında bir çuval taş ile yokuş çıkmaya benziyor. Her gün yorgunluk içinde geçiyor ve ne kadar dinlenirlerse dinlensinler bir türlü kendilerine gelemiyorlar. Sabahları zor uyanıyor ve güne hızlı bir başlangıç yapabilmek için kahve veya sigara gibi uyarıcılara ihtiyaç duyuyorlar. Kas ağrıları, uyku bozuklukları, zihinsel performansın bozulması, alerjiler ve boğaz yanması bu tabloya eşlik eden belirtilerin... Devamı...
GÖZ TANSİYONU GLOKOM
Halk arasında “Göz tansiyonu” diye de bilinen glokom,  artan göz içi basıncının göz siniri hücrelerine zarar vermesiyle oluşur ve göz siniri hücreleri öldüğü zaman da kalıcı görme kaybına sebep olabilir. Dünyagöz Etiler’den Prof. Dr. Can Üstündağ, glokomun her insanda, her yaşta ortaya çıkabilecek bir hastalık olduğunu söyleyerek, “özellikle 35 yaştan sonra herkeste glokom olabilir. Ancak ailede glokomu bulunanlarda, şeker hastalığı olanlarda ve miyoplarda... Devamı...