RSS | Sitemap
  • Akupunktur ile bir çok hastalığın tedavisinde başarı sağlandığına inanıyormusunuz ?

    Yükleniyor ... Yükleniyor ...
AKUPUNKTUR
SİGARANIN ZARARLARI VE AKUPUNKTUR İLE SİGARA BIRAKMA
MİDE ÜLSERİ VE REFLÜ
C:Pelvik kas destek problemleri nelerdir? Kadında pelvik bölgede bulunan organlar...
C:Pap Smear Testi (Smear) nedir? Ne için kullanılır? Pap smear testi (smear veya...
C:Bu yaş grubundaki günlük dengeli olarak et, süt, tahıl, meyve, sebze, yağ ve...
C:Saç kaybından yakınan birçok insan yaşadığı her dökülmenin ardında bir...
C:Baharın gelmesiyle birlikte daha aktif ve enerjik olmayı beklerken, kendimizi daha...
KİREÇLENME (OSTEOARTRİT)

Kireçlenme yani Osteoartrit en sık görülen romatizmal bir hastalıktır. Eklem kıkırdağının yapısının bozulması, aşınması, incelmesi ve hatta kaybına neden olur. Yaş ilerledikçe daha sık görülür. Kadınlarda görülme oranı daha yüksektir. En çok diz ve parmak eklemlerinde, ayak bileklerinde, boyunda ve omurgada görülür.

SEBEPLERİ
Kireçlenmeye aşırı şişmanlık, hareketsizlik, yaşlılık, eklemlerin aşırı kullanılması, metabolik hastalıklar sebep olurlar. Eklem yerleri ve çevresinde ağrı ve şişlik, dik bükümünde çatırtı sesi, hareket kısıtlığı ve tutukluk görülür.

TEDAVİ
Kireçlenme şikayeti olan hastalar, yavaş ve düzenli hareket etmeli, aşırı ve ani hareketlerden sakınmalı, düzenli yürüyüş ve egzersiz yapmalıdırlar.

kireclenme

AKUPUNKTUR İLE KİREÇLENME TEDAVİSİ

Kireçlenme tedavisinde, en etkili olan yöntem akupunktur tedavisidir. Akupunktur tedavisi, eklem yerlerinde bulunan çarpraz bağların güçlenmesini, bağ dokularının kuvvetlenmesini ve kanlanmasını sağlar. Ağrıyı giderir, boyundaki yapısal bozukluğu tedavi eder, beyne kan ve oksijenin gitmesini sağlar. Vücudu zindeleştirir, hareket kabiliyetini arttırır. Ödem çözücü özelliği ile kireçlenme olan bölgelerde kıkırdak doku ve çevresini rahatlatır. Kasların, bağların, eklemlerin beslenmesini ve çalışmasını sağlayarak esnekliği arttırır. Hareket azlığı yaşanan eklemlere rahat hareket etme imkanı sağlar. Böylece akupunktur sayesinde kireçlenmeden kaynaklanan sorunlar giderilmiş olur.

 

kireclenme-nedir

 

0 Kez Yorumlandı.
Facebook Twitter More...
YORUM YAP
Adınız...

E-Mail Adresiniz...

Web Siteniz (varsa)

BENZER MAKALELER
YORGUNLUK SENDROMU
Bazılarımız için mevsim ne olursa olsun, günler sanki sırtlarında bir çuval taş ile yokuş çıkmaya benziyor. Her gün yorgunluk içinde geçiyor ve ne kadar dinlenirlerse dinlensinler bir türlü kendilerine gelemiyorlar. Sabahları zor uyanıyor ve güne hızlı bir başlangıç yapabilmek için kahve veya sigara gibi uyarıcılara ihtiyaç duyuyorlar. Kas ağrıları, uyku bozuklukları, zihinsel performansın bozulması, alerjiler ve boğaz yanması bu tabloya eşlik eden belirtilerin... Devamı...
GÖZ TANSİYONU GLOKOM
Halk arasında “Göz tansiyonu” diye de bilinen glokom,  artan göz içi basıncının göz siniri hücrelerine zarar vermesiyle oluşur ve göz siniri hücreleri öldüğü zaman da kalıcı görme kaybına sebep olabilir. Dünyagöz Etiler’den Prof. Dr. Can Üstündağ, glokomun her insanda, her yaşta ortaya çıkabilecek bir hastalık olduğunu söyleyerek, “özellikle 35 yaştan sonra herkeste glokom olabilir. Ancak ailede glokomu bulunanlarda, şeker hastalığı olanlarda ve miyoplarda... Devamı...