RSS | Sitemap
  • Akupunktur ile bir çok hastalığın tedavisinde başarı sağlandığına inanıyormusunuz ?

    Yükleniyor ... Yükleniyor ...
AKUPUNKTUR
SİGARANIN ZARARLARI VE AKUPUNKTUR İLE SİGARA BIRAKMA
MİDE ÜLSERİ VE REFLÜ
C:Pelvik kas destek problemleri nelerdir? Kadında pelvik bölgede bulunan organlar...
C:Pap Smear Testi (Smear) nedir? Ne için kullanılır? Pap smear testi (smear veya...
C:Bu yaş grubundaki günlük dengeli olarak et, süt, tahıl, meyve, sebze, yağ ve...
C:Saç kaybından yakınan birçok insan yaşadığı her dökülmenin ardında bir...
C:Baharın gelmesiyle birlikte daha aktif ve enerjik olmayı beklerken, kendimizi daha...
SÜLÜK TEDAVİSİ

M.Ö. 15. yüzyıla kadar dayanan çok eski bir tedavi yöntemidir. Ünlü hekimlerden Nikandros, Galen ve İbn-i Sina sülüğü bir tedavi aracı olarak kullanmışlardır. Bugün ise, Avrupanın çeşitli ülkelerinde ve Amerikada sülükle tedavi yapılmaktadır. Almanyada 300′ ü aşkın hirudoterapi kliniği vardır. Sadece Avrupa yılda 100 milyon sülük kullanmaktadır. Amerika Gıda ve ilaç dairesi (FDA), 2004 yılında sülüğün bilimsel bir tedavi yöntemi olduğunu onaylamış ve diğer ülkelerde olduğu gibi eczanelerde satılmasına izin vermiştir.

Sülük tedavisi, damar tıkanıklıkları başta olmak üzere birçok dolaşım sistemi hastalığında, varis, eklem romatizmalarında, epilepsi çeşitlerinde, yumuşak doku romatizmalarında, felç, sedef ve egzema gibi cilt hastalıklarında, hemeroid’de, migren ve her türlü baş ağrısı, yüksek tansiyon, troid’e bağlı şişmanlık, astım ve bronşial hastalıklar, kangren ve bazı işitme kayıplarında başarı ile kullanılmaktadır.

Sülüklerin özelliği, kan emilirken vucüda salgıladıklarıkları maddelerde gizlidir. Bu salgılar, 105 biyoaktif madde içermektedir. Başlıca Hirudin ve Calin maddelerini barındırırlar. Bu maddeler kanın pıhtılaşmasını engelleyici , oluşmuş pıhtıyı eritici, ağrı kesici, mikrop öldürücü, tansiyon dengeleyici, kas gevşetici, bağışıklık sistemini düzenleyici ve stres giderici etkilere sahiptir. Ayrıca nörotrofik etkisiyle sinir hücreleri ve liflerinin tamir edilmesini hızlandırırlar.

Sülük tedavisinde, yumuşak cilt bölgeleri (göz kapağı ve çevresi), Keratinize bölgeler (avuç içi, ayak tabanı), önemli damarların üzerleri (boyun, çene altı, koltukaltı, kasık ) gibi yerlere tedavi uygulanmaz. Her hastalığın tedavisi ayrı bölgelerden yapılır. Tedavi süresi ortalama 20-30 dk arasıdır. Başlangıçta sülükler ilaç salgılarken hafif bir yanma hissedilir, bunun dışında hiçbir ağrı hissedilmez. Ayrıca hiçbir yan etkiside yoktur. Sülükler tek kullanımlıktır, başka hastada kullanılamaz. Yılda bir kez yapılan sülük tedavisi, o yıl içinde enfeksiyonlar başta olmak üzere birçok hastalığa karşı koruyucu etki göstermektedir.

Peygamber efendimizin bir hadisi şerifinde söyle buyurulur; İlaçların hayırlısı burna çekilen ve ağızdan alınan ilaçlar, müshil, kan aldırmak ve sülük vurdurmaktır.

Sülükle Tedavi

1 Kez Yorumlandı.
Facebook Twitter More...
YORUMLAR
Hayriye

Evet bir mucize

YORUM YAP
Adınız...

E-Mail Adresiniz...

Web Siteniz (varsa)

BENZER MAKALELER
ROMATİZMA
  Vücudumuzun hareket etmesini sağlayan kaslar, eklemler, kemikler ve bu yapıları birleştiren bağlarda, ağrı ve hareket kısıtlığına, bazen de şişlik ve şekil bozukluğuna neden olan hastalıklara genel olarak romatizma adı verilir. Romatizmal hastalıklar genel olarak kadınlarda daha sık görülmektedir. Yaşın ilerlemesiyle orantılı olarak sıklığı artmaktadır. Romotolojik hastanın en sık şikayetleri ağrı, halsizlik, yorgunluk ve tutukluktur.           ... Devamı...
ESTETİK AKUPUNKTUR
Tıbbın her alanında olduğu gibi uygulamanın doğru şekilde yapılması, etkili ve kalıcı sonucun alınabilmesi açısından bu alanda da önem sırasını korumaktadır. Akupunktur iğnelerinin cildimiz üzerindeki spesifik noktalara yerleştirilmesi ile tedavide iyileştirici pozitif etki sağlanır. Estetik akupunkturda, akupunktur iğneleri yüz ve boyun bölgesine uygulanarak bu  bölgelerdeki kırışıklıklar ve sarkmaların giderilmesi ile cilde canlılık ve genç görünüm kazandırılır. Estetik... Devamı...